Remene pre poľnohospodársku techniku tvoria samostatnú skupinu produktov. Používajú sa na prenos výkonu v mobilných poľnohospodárskych strojoch, najmä kombajnoch.

Na poľnohospodárske remene sú kladené vysoké nároky – prenos veľkých výkonov v nepriaznivom prostredí. Preto sú tieto remene často vyrábané s kevlarovými lankami alebo uložením vlákien v povrazoch.

Rozmery a konštrukcia poľnohospodárskych remeňov sa podriaďuje konštrukcii stroja. Existuje mnoho neštandardných remeňov, ktoré majú niekedy aj odlišnú vnútornú konštrukciu.

Remene sú preto označované katalógovým číslom. Katalógové číslo jednoznačne určuje rozmer a konštrukciu remeňa. Čiastočne je tak vylúčená možnosť zámeny remeňa s podobným rozmerom, avšak nie tak kvalitnou vnútornou konštrukciou.

Hnacie remene pre poľnohospodárske stroje sú vyrábané vo vysoko kvalitnej OEM triede v rôznych výrobných zariadeniach. Všetky hnacie remene pre poľnohospodárske stroje sú označené OEM číslom náhradného diela. Táto rada obsahuje viac než 2500 rôznych čísel náhradných dielov a je prispôsobená dopytu na trhu s náhradnými dielmi.

John Deere

TYPY REMEŇOV PRE POĽNOHOSPODÁRSKE STROJE

Variátorové obalené remene

1. Variátorové obaľované remene

Tieto pásy majú guľatý tvar a ich spodná časť je vystužená ďalšími vrstvami tkaniny, aby sa zabránilo bočnému tlaku.

Variátorové remene rezané ozubené

2. Variátorové rezané ozubené remene

Toto prevedenie sa využíva pri krátkych dĺžkach remeňov a malých priemeroch remeníc. Ozubenie zabezpečuje väčšiu flexibilitu a tepelnú odolnosť. Laminát zvyšuje odolnosť voči bočnému tlaku.

Variátorové remene rezané obojstranné

3. Variátorové rezané obojstranne ozubené remene

Vďaka vonkajšiemu ozubeniu remeň zvláda vyšší bočný tlak a pritom zostáva pružný.

Viacnasobné remene klinové

4. Viacnásobné klinové remene

Remene sú charakteristické svojou pružnosťou, keď sú zadné napínacie remenice využívané na spojku pohonov. Trakčné káble sú umiestnené čo najbližšie do stredu a sú posilnené špeciálnou gumovou zmesou s obsahom vlákien.

Klínové rememe

5. Klinové remene

Klinové remene sa vyrábajú v rôznych kvalitách a prevedeniach rovnako ako všetky ostatné remene pre poľnohospodárske stroje. Sú posilnené káblami tak, aby sa zlepšilo ich použitie pre pohony zadných napínacích remeníc a spojky pohonov.

Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

Náš tím vám pomôže s výberom správneho produktu.

Kontakt

REMENE PRE RÔZNE POĽNOHOSPODÁRSKE STROJE